Polskie Produkcje » Filesdark.com Najlepszy Warez w Sieci Free Full Download

FilesDark.comZaproszenia Linki do Testowania Produktów oraz Relacje z Konkursów.
Przetestuj ze mna produkty za darmo


Diabły, diabły (1991)
PL.DVBRip.h264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Diabły, diabły (1991) PL.DVBRip.h264-Sante / Lektor PL


OPIS:
FILM PSYCHOLOGICZNY Polska 1991 od 12 lat
Występują: Justyna Ciemny, Danuta Szaflarska, Monika Niemczyk, Paweł Chwedoruk
Reżyseria: Dorota Kędzierzawska
Do prowincjonalnego miasteczka przybywa tabor cygański. Mieszkańcy witają Cyganów z niechęcią, a nawet wrogością. Nieprzyjazny stosunek podsyca w swoich parafianach także ksiądz (Jerzy Łapiński). Tylko kilkunastoletnia dziewczynka zwana Małą (Justyna Ciemny), zafascynowana ich strojami, muzyką, swobodą, próbuje zbliżyć się do przybyszów. Pewnego dnia spełnia się jej marzenie - bierze udział w cygańskich tańcach przy ognisku. Zabawa nie przypada jednak do gustu mieszkańcom miasteczka, którzy próbują ją zakłócić. Wybucha awantura, której efektem jest nagły wyjazd taboru.
Santekutaco Kategoria: FILMY / Polskie Produkcje Wyświetlenia: 16

Advertisement


Kamień na kamieniu (1995)
PL.DVBRip.h264-Sante / PLOKŁADKA:
Kamień na kamieniu (1995) PL.DVBRip.h264-Sante / PL


OPIS:
DRAMAT PSYCHOLOGICZNY Polska 1995 od 12 lat
Występują: Jerzy Radziwiłowicz, Bożena Adamek, Adam Ferency, Janusz Michałowski
Reżyseria: Ryszard Ber
Szymon Pietruszka (Jerzy Radziwiłowicz) wychodzi ze szpitala i w ciągu kilkunastu godzin usiłuje odszukać swego brata, Michała. Wędruje przez wieś, rozmawia z mieszkańcami, cofając się w różne fragmenty dramatycznej przeszłości swej rodziny. Szymon traktował zawsze swoje życie jako nieustającą przygodę. Nie liczył się ani z czasem, ani z najbliższymi. Jego postawa zmieniła się dopiero po wypadku, w wyniku którego został kaleką. Chcąc naprawić błędy młodości Szymon postanawia zbudować okazały grobowiec dla rozproszonej po świecie rodziny. Jego starszy brat Michał, przed wojną porzucił wieś i przeniósł się do miasta. Po wielu latach wrócił - zniszczony życiem i obłąkany. Od tego czasu rozpoczął życie odludka. Szymon postanawia poznać tragiczne tajemnice biografii swego brata... Film będący adaptacją niezwykle interesującej powieści Wiesława Myśliwskiego jest ciekawym spojrzeniem na losy polskich chłopów przez pryzmat dziejów jednej rodziny.
Santekutaco Kategoria: FILMY / Polskie Produkcje Wyświetlenia: 21

Advertisement


Chłopi (1973)
PL.DVBRip.xvid-Sante / PLOKŁADKA:
Chłopi (1973) PL.DVBRip.xvid-Sante / PL


OPIS:
FILM OBYCZAJOWY Polska 1973
Występują: Władysław Hańcza, Emilia Krakowska, Ignacy Gogolewski, Krystyna Królówna
Reżyseria: Jan Rybkowski
56-letni Maciej Boryna (Władysław Hańcza) żeni się z młodą i piękną Jagną (Emilia Krakowska). W obawie o prawa do spadku jego dzieci są temu przeciwne. Syn Antek wyprowadza się do teściów z żoną, ale potajemnie spotyka się z Jagną. Maciej przyłapuje ich, a kochankowie ledwie uchodzą z życiem. Tymczasem dziedzic chce sprzedać las, z którego korzystają chłopi. Ekranizacja powieści Władysława Stanisława Reymonta.
Santekutaco Kategoria: FILMY / Polskie Produkcje Wyświetlenia: 15

AdvertisementZa niebieskimi drzwiami (2016) PL.DVDRip.XviD-KiT / Film polski


Za niebieskimi drzwiami (2016) PL.DVDRip.XviD-KiT / Film polski


reżyseria: Mariusz Palej
scenariusz: Adam Wojtyszko, Magdalena Nieć, Katarzyna Stachowicz-Gacek
gatunek: Dla młodzieży
produkcja: Polska
premiera: 4 listopada 2016 (Polska) 4 listopada 2016 (świat)


Film "Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci - ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele - magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata "we śnie". Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać.
rafi11 Kategoria: FILMY / Polskie Produkcje Wyświetlenia: 10

Advertisement


Daleko od okna (2000)
PL.DVBRip.h264-Sante / PLOKŁADKA:
Daleko od okna (2000) PL.DVBRip.h264-Sante / PL


OPIS:
DRAMAT SPOŁECZNY Polska 2000
Występują: Bartosz Opania, Dominika Ostałowska, Dorota Landowska, Krzysztof Pieczyński
Reżyseria: Jan Jakub Kolski
Akcja filmu rozpoczyna się tuż przed wybuchem II wojny światowej. Malarz Jan (Bartosz Opania) oraz jego żona Barbara (Dorota Landowska) bardzo chcą mieć dziecko, ale jedno z małżonków jest bezpłodne. Wybucha wojna. Pewnego dnia mężczyzna przyprowadza do mieszkania młodą żydowską wdowę Reginę (Dominika Ostałowska). Jego partnerka zgadza się ją ukrywać. Niebawem pomiędzy Janem i Reginą dochodzi do zbliżenia, w wyniku którego kobieta zachodzi w ciążę. Upokorzona Barbara chce wydać rywalkę w ręce Niemców. W decydującym momencie pozoruje jednak mdłości i tłumaczy okupantom, że spodziewa się dziecka. Od tej pory zaczyna udawać ciążę, Regina zaś spędza całe dnie i noce zamknięta w szafie. Gdy rodzi dziewczynkę, Barbara nie pozwala jej zobaczyć twarzy niemowlęcia. Niebawem całej prawdy zaczyna domyślać się współpracujący z nazistami policjant Jodła (Krzysztof Pieczyński), który nie ukrywa swej fascynacji żoną Jana. Film zdobył liczne nagrody m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku-Gdyni i Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia".
Santekutaco Kategoria: FILMY / Polskie Produkcje Wyświetlenia: 11

Advertisement


Córka albo syn (1979)
PL.DVBRip.h264-Sante / PLOKŁADKA:
Córka albo syn (1979) PL.DVBRip.h264-Sante / PL


OPIS:
FILM OBYCZAJOWY Polska 1979 od 12 lat
Występują: Eugeniusz Priwieziencew, Joanna Pacuła, Jadwiga Walewska, Roman Stankiewicz
Reżyseria: Radosław PiwowarskiTrzydziestoletni Piotr Płaksin (Eugeniusz Priwieziencew) marzy o egzotycznym rejsie na Wyspy Wielkanocne. Pewnego dnia dowiaduje się, że został ojcem. Niespodziewany fakt stawia go przed koniecznością wyboru między egoistyczną pogonią za własnymi pragnieniami a odpowiedzialnością za innych. Piotr nie potrafi podjąć decyzji. Ucieka na prowincję, w rodzinne strony, lecz proza życia i tam go dopada. Obserwując problemy rodziców i rodzeństwa, zwłaszcza siostry (Joanna Pacuła), która ma kilkoro nieślubnych dzieci, zaczyna wreszcie rozumieć, jak powinien postąpić... Złoty Ekran dla najlepszego telewizyjnego filmu 1979 roku.
Santekutaco Kategoria: FILMY / Polskie Produkcje Wyświetlenia: 17

AdvertisementVabank (1981-1984) DUOLOGY PL.HDTV.720p.XviD.AC3-LTN / FILM PL

Vabank (1981-1984) DUOLOGY PL.HDTV.720p.XviD.AC3-LTN / FILM PL


Warszawa lat 30. Kasiarz Kwinto wychodzi z więzienia i obmyśla zemstę na Kramerze, właścicielu banku, przez którego został aresztowany.

H1sLTN Kategoria: FILMY / Polskie Produkcje Wyświetlenia: 9

Advertisement


Goodbye Rockefeller (1993)
PL.DVBRip.h264-Sante / PLOKŁADKA:
Goodbye Rockefeller (1993) PL.DVBRip.h264-Sante / PL


OPIS:
FILM FAMILIJNY Polska 1993
Występują: Piotr Fronczewski, Jolanta Fraszyńska, Dominik Łoś, Kamil Gewartowski
Reżyseria: Waldemar Szarek
Biznesmen Jacek Namolny (Piotr Fronczewski) zakłada w Nowych Juchach składowisko odpadów przemysłowych, sprowadzanych z Zachodu. Kosztem działek mieszkańców wsi stale powiększa swoje tereny. Zamierza też zmusić bezrobotnego właściciela jednej z posesji do sprzedaży gruntu. Kiedy Malinowski (Marek Barbasiewicz) nie wyraża zgody, Namolny postanawia porwać jego córkę, Anetę. Przypadkowo porywa jednak dziewczynę Misia Malinowskiego (Dominik Łoś), Julię (Jolanta Fraszyńska). Po pewnym czasie Namolny przejmuje liceum, do którego uczęszczają Julia i Miś. Mimo protestów młodzieży zakłada na terenie szkoły hurtownię artykułów chemicznych. Koleżanka Julii i Misia postanawia im pomóc. Nocą włamuje się do biura podejrzanego biznesmena i przegląda bazę danych w jego komputerze... Kontynuacja losów bohaterów filmu "Mów mi Rockefeller".
Santekutaco Kategoria: FILMY / Polskie Produkcje Wyświetlenia: 11

Advertisement


Spirala (1978)
PL.DVBRip.h264-Sante / PLOKŁADKA:
Spirala (1978) PL.DVBRip.h264-Sante / PL


OPIS:
DRAMAT PSYCHOLOGICZNY Polska 1978 od 12 lat
Występują: Jan Nowicki, Zofia Kucówna, Maja Komorowska, Aleksander Bardini
Reżyseria: Krzysztof Zanussi
W tatrzańskim schronisku "Morskie Oko" zjawia się turysta (Jan Nowicki), którego zachowanie budzi konsternację wśród innych gości. W arogancki sposób zaczepia on Teresę (Maja Komorowska), Marii (Zofia Kucówna) sugeruje, że jest za stara na urodzenie dziecka, wreszcie wdaje się w kłótnię z grupą studentów. Po awanturze, jak gdyby nigdy nic udaje się na spoczynek. Rano nikt nie może go jednak znaleźć. Zaniepokojeni goście schroniska rozpoczynają poszukiwania. Wkrótce przyłączają się do nich goprowcy i żołnierze. Wreszcie udaje się odszukać zaginionego. Nieprzytomny mężczyzna zostaje przewieziony do szpitala. Okazuje się, że poszkodowanym jest Tomasz Piątek. Jego wspaniale rozwijającą się karierę zawodową przekreśliła nieuleczalna choroba. Wychodzi na jaw, że mężczyzna dotarł w góry po ucieczce ze szpitala. Wyruszając rano ze schroniska chciał targnąć się na życie. Teraz, odzyskawszy przytomność, przyjmuje wizyty turystów ze schroniska. Niektórzy z nich usiłują pocieszyć niedoszłego samobójcę. Krzysztof Zanussi otrzymał nagrodę za reżyserię i scenariusz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Panamie.Santekutaco Kategoria: FILMY / Polskie Produkcje Wyświetlenia: 10

Advertisement


Polowanie na muchy (1969)
PL.DVBRip.h264-Sante / PLOKŁADKA:
Polowanie na muchy (1969) PL.DVBRip.h264-Sante / PL


OPIS:
KOMEDIA Polska 1969
Występują: Zygmunt Malanowicz, Małgorzata Braunek, Daniel Olbrychski, Ewa Skarżanka
Reżyseria: Andrzej Wajda
Włodek (Zygmunt Malanowicz), zmęczony ciasnotą mieszkania dzielonego z teściami (Hanna Skarżanka, Józef Pieracki), narzekaniem żony Hanki (Ewa Skarżanka) i krzykami syna, wychodzi wieczorem na spacer. Jego życie nie wygląda tak, jak sobie to niegdyś wyobrażał. Nie zdobył dyplomu uniwersyteckiego, skreślono go z listy studentów rusycystyki po pięciu semestrach nauki, nie ma własnego mieszkania, jest jednym z wielu anonimowych pracowników dużej księgarni. Podczas wieczornego spaceru Włodek trafia do klubu Dziekanka. Poznaje tam studentkę polonistyki Irenę (Małgorzata Braunek). Dziewczyna nie widzi w nim przegranego trzydziestolatka, a zdolnego młodzieńca, który przy odrobinie zaangażowania może zostać wybitnym tłumaczem i znanym pisarzem. Włodek zakochuje się w Irenie. Ta angażuje się w wypromowanie obiecującego literata na warszawskich salonach, stara się stworzyć mu odpowiednie miejsce do pracy. Zmusza go do pisania, zabiera na spotkania śmietanki towarzyskiej w Nieporęcie. Włodek czuje się z czasem coraz bardziej przytłoczony i zmęczony jej działaniami. Satyryczna wizja świata, w którym życiem mężczyzn kierują silne kobiety. W epizodycznej roli playboya pojawia się Marek Grechuta.Santekutaco Kategoria: FILMY / Polskie Produkcje Wyświetlenia: 11

Advertisement